Güzel Sanatlara Hazırlık

güzel sanatlara hazırlık

Güzel sanatlara hazırlık eğitimleri düzenlediğimiz Maya Sanat Akademisi’nde yenilikçi yöntemler ve teknikler ile sürdürdüğümüz Hobi-resim derslerimizin yanı sıra güzel sanatlar liseleri, güzel sanatlar fakülteleri ve resim öğretmenliği bölümlerinin uyguladığı yetenek sınavlarına hazırlık dersleri verilmektedir.

Sadece 6 kişilik gruplardan oluşan atölyemizde derslerimiz, alanında yüksek lisansını yapmış uzman eğitmenler eşliğinde akademik çalışma disiplini çerçevesinde gerçekleşmektedir. Uzmanlar tarafından özenle hazırladığımız eğitim programımızda sizleri aşama aşama bu sürece hem zihinsel hem de uygulamalı olarak hazırlayacağız. Moral desteğini eğitim boyunca en üst seviyede tutacak şekilde ilerleyeceğimiz ders planında 3 ay sürecek olan temel resim eğitimi sonrası, öğrencilerimizin ilgi alanlarına yönelik bireysel eğitim programları oluşturulmaktadır. Güzel sanatlara hazırlık sürecinde ;

-Canlı modelden desen

-Perspektif

-İmgesel Çalışmalar

-Kompozisyon çalışmaları

-Tonlama

-Anatomi çözümlemeleri

-Yerleştirme

-Hareket

-Oran-Orantı

-Natürmort

-Çizgi Çalışmaları yapılmaktadır.

Güzel sanatlara hazırlık sürecinde İlk aşamada resim eğitiminin temel noktalarına yoğunlaşıyoruz. Eğitim sürecimizin ilerleyen dönemlerinde ise bireysel eğitim kapsamında temel amacımız sanattan keyif alan, sanatı içselleştiren, bilinçli, estetik zevke sahip ve eleştiri yapabilen, çok boyutlu düşünme yeterliliğine sahip yaratıcı bireyler yetiştirilmesidir.

Öğrencilerimizin ilgi alanına yönelik sürdürülen çalışma programımızın içeriğinde ise Güzel Sanatlar Fakültelerinde bulunan,

-Moda tasarım

-Animasyon

-Endüstriyel Tasarım

-Resim

-Heykel vb. bölümlere yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

Ücretsiz deneme dersi randevusu oluşturmak için bizlere 0 (232) 323 00 20 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Resim kurslarımız hakkında daha fazla bilgiye buradan, etkinliklerimizi ve eğitimlerimizi daha yakından inceleyebilmek için Instagram adresimize buradan ulaşabilirsiniz. Sizleri en yakın zamanda Maya Sanat Akademisi’ne bekliyoruz.

Sanatla Kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir