Türklerin bağrından kopmuş ve ülkemizde oldukça yaygın olan bir enstrümandır kendisi. Herkes bilir bağlamayı ama anlatamadıklarımızı anlatır sanki. En içtenidir belki de. Her çalınış farklı öykü. Sevda, hüzün, gurbet… Nicesi!

Bağlama ile ilgili aklınızda birçok soru var, öyle değil mi? Kısa saplı mı, uzun saplı mı? Hemen öğrenir miyim? Kendim çalıyorum ama nota bilmiyorum… Bu soruları kendi kendinize cevaplamak için uğraşmayın.  İzmir’de bağlama kursu düşünüyorsanız, bağlama için ücretsiz birebir bir deneme dersi yapalım. Aynı zamanda bağlama kursu ile ilgili bütün sorularınıza cevap bulalım.

Ücretsiz deneme dersleri sadece bağlama kursu ile ilgili merak ettiklerinizin yanı sıra, acaba hoca ile uyumum nasıl olacak gibi düşünceleriniz için de bir cevap niteliği taşıyor olacak.

Öncelikle akademimizdeki bağlamaları, bağlama kurslarınız dışında da kullanabilirsiniz. Öğrenmesi diğer müzik aletlerine göre biraz daha kolay denebilir. Bir de Karşıyaka’da bulunan Maya Sanat Akademisi’nde birebir enstrüman kursları sayesinde, öğrenmeniz daha da kolaylaşacak.

Bağlama kurslarımız da tıpkı diğer müzik kurslarımız gibi birebirdir demiştik. Böylece eğitmenler öğrencileriyle daha yakından ilgilenebilmekte ve öğrenme süresi hızlanmaktadır. Öğrencinin kurs ortamında aktif olduğu, bağlama öğretiminde verimin arttığı, bağlama ile ilgili merak ettiği her şeyi rahatça sorabildiği, yanlış öğretilenlerin hızlı bir şekilde doğruya çevrildiği ve yeni öğrenimlerin daha hızlı olduğu bir ortam oluşturmaktadır.

Bağlama kursunun yanı sıra, bağlama satın almak istediğinizde seçimlerinizde de uzman eğitmenler size iyi bir yol gösterici olacaktır.

Biz Maya Sanat Akademisi olarak, haftanın 7 günü hizmet vermekteyiz. Bu tabii ki bağlama kurslarımız için de geçerlidir. Ve en önemlisi çalışıyorsanız, öğrenciyseniz kurs saatlerimizi size göre ayarlıyoruz.

Zamanınız yok diye, saatlerinizi ayarlayamadınız diye bağlama öğrenmekten vazgeçmeyin.  Ortak talepler doğrultusunda bağlama kursu için saat ve günlerinizi ayarlayabiliriz.

Ayrıca eğlenceli, kendinizi rahat hissettiğiniz bir ortamda bağlama dersi almak istiyorsanız, konumu güzel yerde olsun ki otobüsten indiğim gibi akademiye gireyim diyorsanız, ferah ve modern sınıflarda bağlama eğitimi almak istiyorsanız, aşkla sanatını icra eden eğitmenler görmek istiyorsanız, İzmir’de bağlama kursu aramalarınızda bizi üst sıraya koyabilirsiniz! 🙂

Doğru bir bağlama eğitimi ile yüzlerce türküyü çalmak, dile dökmek istiyorsanız, sizi Karşıyaka’da bulunan Maya Sanat Akademisi’ne bekliyoruz.

Bağlama kursu için en alt yaş sınırı 5’tir, diyebiliriz. Geri kalanlar için önemli olan istemektir. Sadece bağlama kursuna katılmakla kalmayıp akademimizin ailesinin bir parçası olabilirsiniz. Biz anlattık, daha ayrıntılı bir şekilde görmek, bilgi edinmek isterseniz sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz. Ya da gelin birlikte bir kahve içelim. 🙂